Preskoč na obsah

Zápisnica z verejného stretnutia Kramáre

Autor/ka: Lukáš Bulko
20.6.2017 sa v novom RC Kramárik uskutočnilo stretnutie s obyvateľmi štvrte Kramáre. S miestnymi obyvateľmi sme diskutovali o zámeroch, ktoré by mohli zlepšiť život vo štvrti.

Stretnutia sa zúčastnilo 10 obyvateliek a obyvateľ.

Zápisnica:

PSÍČKARI:

1. Panie z komunity psíčkarov – hlavne na Višňovej ul. a pod ňou – vznikajú zbytočné konflikty medzi rodičmi a pšíčkarmi, keď sa psíčkari snažia prejsť po chodníku pri ihrisku do zóny, kde je vstup so psami povolený.

- psíčkarom by najlepšie padlo, keby bolo ihrisko oplotené, aby bol jasný koridor kde je verejný chodník a kde je ihrisko. Chodník je na kraji ihriska.

("sú aj túľavé mačky - ľudia potom nerozlišujú, odkiaľ je ten exkrement, hodia to na psíčkarov.")

 

2. Opakovanie zaznieva potreba venčiska s voľným pohybom psov - "nemame na Kramároch žiadne verejné ohradené venčisko." "Zo skúseností vieme, že aby pes bol šťastný, potrebuje voľný výbeh."

KOMUNITNÝ ROZVOJ:

- "Kedysi tu bolo veľmi zivo, športové aktivity, folkové vystúpenia.., teraz sa život zo sídliska úplne vytratil. Teraz sú vonku len psíčkari a rodičia. Väčšina ľudí je pozatváraná v bytoch a nepoznajú sa navzájom. Susedské vzťahy vychladli. Každému všetko začalo vadiť. ("keď bol zámer opravit ihrisko, ozvala sa suseda, že jej vadí krik detí").

"Komunity - tvoria dnes len mamičky, psíčkari a krčmy."

V diskusii prítomní spomínali zároky možných občiasnkych projektov:

3a. Komunitná ponuka služieb psíčkarom a psíčkarov  - "Môžeme si pomáhať. sme široká, otvorená komunita, deti sa chodia s našimi psíkmi hrať."

3b. Lucia Gregorové - zámer projektu komunitnej zahrady v Kramáriku.

3c. Projektový zámer: Altanok s grilom pred panelák -s cieĺom rozvíjať a zlepšovať susedské vzťahy.

 

DOPRAVA:

- mnoho ľudí využíva Bárdošovu, aby obišlo mesto. - bolo by potrebné spomaliť premávku - zhora na Bardosovej - osvetlit prechod / dať retardér.

- na Dererovej ulici je jednosmerka a auté chodia v protismere - 2x ma tam obyvateľku skoro zrazilo auto.

- Spojenie Koliby a Kramárov:

Pre Autá:

- Most do neznáma - v socializme bolo do územneho planu zaradne spojenie Koliby a Kramarov, dodnes sa nerealizovalo

Pre peších:

- "za viacerých ľudí hovorim, že potrebujeme ako peší bezpečné spojenie Na revine - Kolibu a Kramarov. - je tam len nebezpečná obojsmerná cesta bez chodnika."

"Ak sa nebude dať realizovat chodník ku Kolibe, ktorý máme vytipovaný, mohli by ste skúsiš nájsť iné riešenie pešieho bezpečného prepojenia?"

- Cesta na Kamzik je velmi nebezpecna, nielen chodik ale aj osvetlenie chýba.

- kedysi bol chodník ktorý spájal Cestu na Kamzik a Drôtovu?/Dererovu? - cest zostala, v hornej časti ho prehradili - riešili strach z bezdomovcov, kvôli neosvetleniu a pokusom o krádeže - tým znemožnili akýkoľvek prechod nás i iných do lesa. Bol tam les, čo sa vola Medzierka. Tiež to je dôležitá vec, lebo sme tam venčili psíkov. Ten chodnik by mal patrit mestu. - Teoreticka tam treba vyriesit jedineho vlastnika/nevlastnika

- Oprava schodov - sú dezolátne, životu nebezpečné. (napr. Cadrova. oporti ministerstvu)

 

PARKOVANIE:

- riešime pozemok, ktorý patrí bytovemu družtvu - chceli by sme tam parkovací dom

 

VEREJNÉ PRIESTORY:

- chýba priestor, kde by bol vytovrený priestor na cvičenie (fitnescentrum bolo zrušené pred 3 rokmi). vieme, že je jóga, my by sme chceli ale cvicčace stroje.

- kedysi bol zamer urobit Trh na Kramaroch a veľmi sme sa na to tesili. a zrazu tam je hotel Brix. o trhy máme zaujem. aj tie susedské trhy, ktore boli podane ako projekt v roku 2016 by boli fajn.

- pani z Bárdosovej: žiada obnovit detske ihrisko na Višňovej - dat 2-3 nové prvky. mame konkrétny návrh: domček, kde by sa mohli deti hrat. kolotoč alebo niečo také. (pieskovisko naozaj nemusí)

- Ihrisko z druhej strany Višňovej - už nemá skoro žiadne prvky.

- Ihrisko Ladzianskeho - byrokraticky problem s magistrátom

- Ako to je s výstavbou v lese Medzierka? - 2x tam bol požiar. - Dom predali pred 15rokmi panovi, ktory sa tam nikdy nenasťahoval.

 

BEZDOMOVECTVO:

- Bezdomovec - lesný muž byva stále tam. asi 3 stáli bezdomovci sú tu.

na Magurskej, Na Cernicovej. preistor pod mostom - smrdi, nebezpecny, skaredy priestor.

 

INÉ:

- Lokalne potraviny

 


Ak máte ďalšie vlastné podnety, ktoré by mohli zlepšiť život vo štvrti Teplická, budeme radi, keď nám ich napíšete na participacia@banm.sk alebo nám zavolajte a radi si s vami dohodneme osobné stretnutie 02 / 49 253 317.

 

Priemerne (0 Hlasy)

Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek: Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek:

Prehľad hlavných novinek: Prehľad hlavných novinek:

Začina zber zámerov pre participatívny rozpočet 2019!

Začina zber zámerov pre participatívny rozpočet 2019!

Chýba vám niečo v Novom Meste? Chcete zlepšiť kvalitu života vo vašom bydlisku, podporiť komunitné aktivity vo vašom okolí alebo prispieť k zlepšeniu služieb samosprávy? Potrebujete prostriedky na vaše aktivity? Využite možnosti, ktoré vám ponúka vaša mestská časť! 
Správa o realizácii projektu Hráme sa na život

Správa o realizácii projektu Hráme sa na život

Súhrnná správa o tom, ako OZ Divadlo oProti realizovalo v máji až decembri 2017 vzdelávací a zážitkový projekt pre deti a rodičov v rámci participatívneho rozpočtu. 
Novomestské poklady - slávnostný krst almanachu a prehliadka

Novomestské poklady - slávnostný krst almanachu a prehliadka

Mestská časť Bratislava Nové Mesto pozýva na slávnostnú prehliadku výnimočného občianskeho projektu pani Anny Ivákovej - Novomestské poklady. Podujatie sa uskutoční v budove Konskej železnice 17.1.2018 medzi 16:00-20:00.
Výsledky PR 2018

Výsledky PR 2018

Milí obyvatelia, prinášame finálne výsledky participatívneho rozpočtu pre rok 2018!
Prehľad projektov a zadaní participatívneho rozpočtu 2018

Prehľad projektov a zadaní participatívneho rozpočtu 2018

O čom všetkom môžete rozhodnúť v participatívnom rozpočte 2018? Kompletný prehľad všetkých 63 návrhov je tu . 
First Previous Next Last