Preskoč na obsah

Hlasovanie participatívny rozpočet 2019

Autor/ka: KpP

Práve prebieha hlasovanie participatívneho rozpočtu pre rok 2019. Od 11.10. do 22.10.2018 máte možnosť podporiť niektoré z občianskych projektov, ktoré vznikli na základe podnetov vašich spoluobčanov.

 

 
 
Milé Novomešťanky, milí Novomešťania.

Už po šiestykrát máte možnosť podporiť niektoré z občianskych projektov, ktoré vznikli na základe podnetov vašich spoluobčanov. V minulých rokoch sa na základe vašich nápadov realizovalo 63 projektov, ktoré dodnes prispievajú k vyššej kvalite verejných priestorov a služieb v Novom Meste.
 
Rozhodovať v participatívnom rozpočte môžete 3 spôsobmi:

1. fyzickými hlasovacími lístkami, ktoré dostali obyvateľky a obyvatelia mestskej časti do schránok. Táto forma má v konečnom výsledku váhu 60%.
Hlasovacie lístky môžete odovzdať v 27 miestach v časoch otváracích hodín: na miestnom úrade BANM Junácka 1, vo všetkých novomestských knižniciach, vo všetkých denných centrách seniorov a všetkých materských školách BANM. Ak by ste mali málo hlasovacích lístkov pre vašu domácnosť, na hlasovacích miestach nájdete ďalšie.
 
2. Verejné zvažovanie, ktoré sa uskutoční 18.10.2018 o 17:30 na Miestnom úrade na Junáckej 1. Na tomto fóre koordinátori občianskych projektov predstavia svoje nápady a prostredníctvom deliberácie ich ohodnotia bodovo. Verejné zvažovanie bude mať váhu 30% konečného výsledku.
 
3. Online hlasovanie odporúčame v prípade, že fyzické hlasovacie miesta pre vás nie sú dostupné alebo nemáte trvalý, ani prechodný pobyt v Bratislave Nové Mesto. Výsledok online hlasovania bude mať v konečnom súčte váhu 10%.
 
Každý váš hlas je dôležitý. Tešíme sa na vašu účasť a netrpezlivo očakávame výsledok hlasovania. A nezabudnite, že na budúci rok sa so svojim nápadom do participatívneho rozpočtu môžete zapojiť aj vy.

 

Priemerne (0 Hlasy)

Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek: Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek:

Prehľad hlavných novinek: Prehľad hlavných novinek:

Prehľad projektov participatívneho rozpočtu 2019

Prehľad projektov participatívneho rozpočtu 2019

Zoznámte sa s 12 projektmi, ktoré sa uchádzajú o vašu priazeň v participatívnom rozpočte pre rok 2019. Rozhodnete 11.-22.10.2018.
OBČIANSKE PROJEKTY IDÚ DO FINÁLE

OBČIANSKE PROJEKTY IDÚ DO FINÁLE

Občianske projekty, ktoré budú financované z participatívneho rozpočtu v roku 2019, idú do finále. 20.9. o 17:30 sa v rámci prípravy kooridnátori stretnú 3. krát. V októbri sa ešte uskutočnia verejné prezentácie a následne Novomešťania vo veľkom hlasovaní vyberú tie, ktoré považujú za najlepšie. Dnes predstavujeme niektoré občianske projekty slovami ich predkladateľov.

Marta Hrebíčková - Dievča zo Sibírskej ulice

Marta Hrebíčková - Dievča zo Sibírskej ulice

Po boji s ťažkou chorobou nás opustila pani Marta Hrebíčková (*1949-2018), autorka pekného a užitočného projektu Prevencia sociálnej izolácie osamelých starších seniorov.
Prečo sa vám oplatí zapojiť do tvorby nášho mesta?

Prečo sa vám oplatí zapojiť do tvorby nášho mesta?

Prečo má zmysel sa zapojiť do participatívneho rozpočtu a na čo všetko sa pripraviť?
First Previous Next Last