Preskoč na obsah

Vhniezdené portlety Vhniezdené portlety

Súhrn podnetov, ktoré podali občania štvrti Kramáre Súhrn podnetov, ktoré podali občania štvrti Kramáre

Súhrn podnetov, ktoré podali občania štvrti Kramáre

Autor/ka: Lukáš Bulko
Aktualizovaný 18.11.2014
ZAHUSŤOVANIE ZÁSTAVBY:

1. - zabrániť developerskemu zahusťovaniu jestvujúcej zástavby. (projekt zmeniť územný plán) (medzi prítomnými 2.10. zhoda, že najdôležitejšia téma) čo najrýchlejsie prijať doplnenie územných zón + dokončiť územný plán Dolné Kramáre.

 

PARKY A IHRISKÁ:

1. - Vytvoriť park/oddychovú zónu na Kramároch (ktorá na Kramároch zatiaľ nie je) (4 nazávislé podnety: Ing. Anton Hulman (OZ Nase Kramare, Pani Lukacova) + mamicka + p. Klenová, E.Kellner)

2. - Prenájať od Nemocnice pre MČ priestory pri NÚSCH a otvoriť ako park (Mária Cíbová)

2. - rozvíjať a budovať oddychové zóny, ako napr. lavičky, detské ihriská, alebo len cvičiace prvky napr. v blízkej časti lesa. (zaviesť povinnosť developerov, pred každým bytovým domom umiestniť lavičku, podmienka kolaudácie) Starší ludia si pred domy vykladajú stoličky, a mamičky sedávajú na obrubníkoch. Deti sa hrávajú po obede na prázdnych parkoviskách a cestách, alebo na trávnikoch, ktoré nám ničia developeri. (pani Brugosova)

3. - Ihrisko na Uhrovej: pridať pitnú vodu (prípadne ping pongový stôl). (M.Liška)

4. - otvoriť školský dvor na Cádrovej

5. - Vytvorit oddychovu zonu / mikropark za zastavkou Magurska (Juraj Číž) (oproti hotelu Brix, pri restauracii Slnecna zahrada). Jedna sa o dve mestke parcely so vzrastlou zelenou (jedna z nich je oplotena - sucastou pozemku nemocnice). Vytvorit chodnik, osvetlenie, odstranit bilboardy, doplnit parkovy mobiliar, kniznicku a revitalizovat zelen (=nie vytat :-) ). Najvacsiu hodnotu maju dva asi najstarsie stromy na Kramaroch, ktore na pozemkoch su. Momentalne je na pozemku nefunkcny stanok PNS, spina, a priestor prilezitostne parkovanie aut. Riesenim vznikne zelena zona, skulturni sa priestor okolo ktoreho denne prechadzaju stovky ludi z/do nemocnice. A odstrani sa vizualne odpudivy stanok a 2 bilboardy.

(zhora: https://www.google.sk/maps/@48.1666389,17.0933154,3a,75y,220.45h,86.42t/data=!3m4!1e1!3m2!1sQ61p6U2r4el1Lw9HDvBc6g!2e0

zboku: https://www.google.sk/maps/@48.1663701,17.0935026,3a,75y,315.5h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1scGXJ5xUFszQmJiyeoOJcSw!2e0 )

6. - Revitalizovať športové ihrisko na Ladzianskeho ulici (Juraj Silvan) (*pripravuje sa občiansky projekt)

 

CHODCI:

1. - Dokončiť chodník cca20m - úsek medzi Vlarskou 48 a nadjazdom ponad Magurskú ulicu. (Dennodenne tam kocikuju a bicykluju kramarcania ale musia po ceste pre auta.) Peší chodník na moste Vlárska ide od nikam do nikam, t.j. je nutné vybudovať chodník v lesnej časti ihneď za mostom, kadiaľ aj tak chodíme smerom na Kolibu a chodník smerom na zástavku Klenová. (Mária Cíbová)

2. - Chodník chýba aj v časti z nemocníc hore na Klenovú.

3. - chodniky - bezbariérove prístupy -  Jelšova ul, Stromova (Doc. Vasil Chome)

4. - opraviť schody medzi Olivovou ku Klemovej (Doc. Vasiľ Chome) - pokazené schdy z Olivovej ul. na Klemovú (1/3schodov poškodená, schody sa neudržiavajú, zanesené aj zhnitým lístím ap.) (Doc. Vasiľ Chome)

5. - nepekna cast mesta vedla trate. malo bezpecna.odpadky.

6. - chodníky a cyklistické cesty (Eva Kellner)
 

CESTY:

1. - Prepojenie Koliba-Kramáre – (potenciálne zadanie), Otvoriť cestné prepojenie cez most Vlárska a usmerniť parkujúcich pri ceste, ktorí celú cestu zužujú na jeden jazdný pruh, napr. aj dopravným značením. (Mária Cíbová)

1a) rozšírenie Bárdošovej ulice(Ing. Vladimír Mikuš) :

-/od Júlovej po Brečtanovu/: - v spodnej časti odstrániť krovinatý porast na krajnici cesty a cesu rozsirit-v hornej casti odkupit potrebny pas sukromnych pozemkov na rozsirenie cesty uz od garaze pri zrkadle pozdlz betonoveho plota. /

1b) - Zokruhovať dopravu napríklad cez ulicu Vlárska. (Ing. Elena Ursínyová (Koliba))

2. - Sprejom označiť diery na cestách (potenciálny projekt)

3. - Dopravná štúdia na Kramároch (Hulman, Timková)

4. - Vyasfaltovať Opavskú ulicu (na žel. studničku) (pani Ostrihoňová)
 

PARKOVANIE:

1. - nedostatok parkovacich miest pred nemocnicou na Kramároch.

2. - nakresliť pásy/ciary, aby bolo jasne, pokadial mozu autá parkovat na Klenovej a ďalších kritickch uliciach (aby nezavadzali a neobmedzovali vjazdy do garazi a do vchodovych dveri sukromnych rodinnych domov, bolo by to velmi prevelmi napomocne a osozne) (pani Brugosova)

3. - Vybudovanie 3 parkovacích miest na Magurskej ulici a spriechodnenie dolného úseku Magurskej ulice v obidvoch smeroch. (Kramáre, Juraj Číž) (https://www.google.sk/maps/@48.1673166,17.0944191,3a,75y,207.25h,83.44t/data=!3m4!1e1!3m2!1sQ2ML6utm9Am146xi928KPw!2e0)

 

KULTÚRA:

1. - Trh na Kramároch raz za týždeň (*bude obč. projekt - Andrea Ostrihoňová)
 

2. - Kramárik uväzok (worskhop) projekt. (*bude obč.projekt)

 
SENIORI:

1. - cvičiace stroje pre seniorov (potenciálny projekt)

 
ODPAD A SKLÁDKY

 

Priemerne (0 Hlasy)

Komentáre

PRIDAJTE PODNET

 alebo nám napíšte na participacia@banm.sk

Novinky zo štvrte Kramáre: Novinky zo štvrte Kramáre:

Aj v tomto roku spoločne tvoríme naše mesto

Aj v tomto roku spoločne tvoríme naše mesto

Pripravili sme pre vás 5 stretnutí v rozličných častiach Nového Mesta. Radi vás privítame na ktoromkoľvek z nich.

Zápisnica z verejného stretnutia Kramáre

Zápisnica z verejného stretnutia Kramáre

20.6.2017 sa v novom RC Kramárik uskutočnilo stretnutie s obyvateľmi štvrte Kramáre. S miestnymi obyvateľmi sme diskutovali o zámeroch, ktoré by mohli zlepšiť život vo štvrti.
Začíname s komunitným kompostovaním

Začíname s komunitným kompostovaním

Cieľom kompostovania je ekologické spracovanie biologického rozložiteľného odpadu a vracanie živín do pôdy. Na rozdiel od individuálneho kompostovania má to komunitné aj ďalší cieľ: Stmeliť ľudí, ktorí myslia a konajú ekologicky. Urobte aj vy niečo správne pre našu planétu a prihláste sa!
Pozvánka na Malý vianočný Trh na Kramároch

Pozvánka na Malý vianočný Trh na Kramároch

Koordinátorky projektu Trh na Kramároch pripravili jeho vianočnú ochutnávku. Už v nedeľu 6.12. medzi 14-16:00 tak srdečne pozývame na Malý vianočný trh do DK Kramáre.
Výstupy zo stretnutia k návrhu zadania pre vypracovanie dopravnej koncepcie Koliba-Kramáre.

Výstupy zo stretnutia k návrhu zadania pre vypracovanie dopravnej koncepcie Koliba-Kramáre.

Dňa 22.9.2015 sa na ZŠ Cádrova konalo stretnutie k návrhu zadania pre vypracovanie dopravnej koncepcie Koliba-Kramáre. Na stretnutí bol prezentovaný návrh zadania s definovaním oblasti záujmu a stručným náčrtom možnosti riešenia. Nasledovala diskusia občanov a zúčastnených odborníkov na dopravné riešenia, s prezentáciou tém, vhodných na zaradenie do zadania, ako aj s návrhmi na právnu formu výsledného dokumentu. 
First Previous Next Last