Preskoč na obsah

"Cykloštadión" - pozvánka na 1. verejné stretnutie

Autor/ka: Zuzana Žužiová

Vo štvrtok 7. novembra o 17h30,  sa v priestoroch ZŠ Kalinčiakova uskutoční stretnutie s verejnosťou k plánovanej výstavbe verejného športového parku v lokalite po bývalomcyklistickom štadióne. Na tomto v poradí už druhom stretnutí k revitalizácii areálu sa začnú v diskusii s občanmi konkretizovať jednotlivé funkcie a aktivity, ktoré by tu v budúcnosti mali mať svoje miesto.

Areál na ul. Odbojárov a Kalinčiakova  by mal v blízkej budúcnosti dostať novú podobu. Roky opustený a zanedbaný priestor plánuje mestská časť premeniť na verejný park pre všetky generácie. Presne za týmto účelom bol začiatkom júna areál zverený do správy mestskej časti Bratislava – Nové Mesto.
 
Koncom mája tohto roku sa uskutočnila prvá diskusia k téme revitalizácie.  Jej cieľom bolo zistiť názory a predstavy občanov týkajúce sa toho, čo by sa s areálom malo v budúcnosti udiať a zároveň získať mandát pre ďalšie kroky v revitalizácií územia. V diskusii jednoznačne zaznela silná podpora pre vytvorenie mestského parku s bohatou zeleňou, so zónami pre aktívny oddych a športové aktivity, ktoré budú prístupné pre širokú verejnosť. Za dôležité ľudia považovali vytvorenie priestorov, ktoré umožnia stretávanie komunity a prepájanie generácií. Riešenie by malo presahovať hranice súčasného areálu a nadviazať na tradíciu a myšlienky Tehelného poľa ako lokality s vlastnou, silnou identitou a s celomestským významom.
 
Štvrtkové stretnutie s verejnosťou bude pokračovaním začatej diskusie. Mestská časť chce, aby sa stali občania spolutvorcami nového verejného priestoru v meste. Na stretnutí odznejú na úvod inšpiratívne príklady zo Slovenska i zahraničia a nasledovať bude diskusia o možnostiach zapojenia sa do procesu a konkrétnych aktivitách a programe pre novovznikajúci park. Mestská časť dúfa, že občania túto jedinečnú príležitosť zapojiť sa do plánovania využijú a pomôžu vytvoriť park pre ďalšie generácie.
 
Do plánovania sa ľudia môžu zapojiť aj prostredníctvom dotazníka, ktorý je možné vyplniť aj cez internet:http://pr.banm.sk/liferay/-cyklostadion-dotaznik-online

Priemerne (0 Hlasy)

Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek: Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek:

Prehľad hlavných novinek: Prehľad hlavných novinek:

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Vážení Novomešťania, pomôžte nám zlepšiť spôsoby zapájania ľudí do rozvoja Nového Mesta a jeho komunít.
Prosíme, vyplňte elektronický dotazník v rozsahu cca 10-12 minút.

Participatívne plánovanie - Školak klub

Participatívne plánovanie - Školak klub

Miestny úrad Bratislava Nové Mesto plánuje realizovať rekonštrukciu exterierových priestorov Školak klubu na Riazanskej ulici. 24.10.2018 sa uskutočnilo prvé verejné plánovacie stretnutie. Pozrite si priebežnú správu.
Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozývame na druhú sériu prerokovaní k k Multigeneračnému ihrisku Pionierska (8.11.2018) a Detskému Ihrisku Sibírska 51 (13.11.2018). Predstavujeme súťažné návrhy.
Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

V bratislavskom Novom Meste sa skončil ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Občania a občianky opäť mohli navrhovať svoje vlastné projekty a nakoniec aj rozhodnúť, ktorý z nich získa financovanie z rozpočtu mestskej časti.

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Ďalšie kolo participatívneho rozpočtu v Bratislave Novom Meste sa blíži k svojmu koncu.

 

 

 

First Previous Next Last