Preskoč na obsah

Hlasovanie za lokality pre cyklostojany v Novom Meste

Autor/ka: Peter Netri
V participatívnom rozpočte mestskej časti Bratislava-Nové Mesto sa projekt cyklostojanov umiestnil na výbornom štvrtom mieste. Aby bol projekt čo najviac so zapojením verejnosti, autori navrhli tento krátky formulár, v ktorom môžete rozhodnúť a sami zahlasovať za najvhodnejšie miesto pre cyklostojany.

Vo februári mnoho z vás hlasovalo za cyklistické projekty v participatívnom rozpočte Nového Nesta. Projekt cyklostojanov, ktorý sme predložili, ako aj projekt cyklotrasy na Sibírskej oba prešli v rámci občianskych projektov a v rámci investičných zadaní mestská časť Nové Mesto investuje až 50 tisíc EUR na cyklodopravu (to je 10x viac ako v tomto roku investuje Ružinov). Všetko podstatné teda prešlo, dokonca aj opravy chodníkov, chodenie peši tiež veľmi podporujeme!

Projekt cyklostojanov sa zmenil čo to do rozsahu, z pôvodných 27 stojanov budeme osádzať len 15. Rozpočet na projekt som znížil s tým, že mestská časť požiada STaRZ o osadenie stojanov pred objekatmi v správe mestskej časti (napr. školy, miestne úrady, knižnica, kultúrne centrá a pod.), osadí ich magistrát z mestských penazí. Tým zostalo viac penazí na iné skvelé občianske projekty. Taktiež som sa dozvedel, že STaRZ už osadil alebo bude v blízkej dobe osádzať cyklostojany v pôvodne navrhovaných lokalitách na Vajnorskej, Račianskej i Junáckej.

Hlasovať môžeš tu:

Mojou srdcovou lokalitou je budova Odbojárov 10, kde sídlia 2 vysoké školy – Fakulta farmácie a Fakulta managementu Univerzity Komenského, kde by som rád osadil aspoň 4 stojany podľa pôvodného plánu. Aj to si myslím že bude málo, pri tom počte študentov, ale snáď sa mi podarí dohodnúť s mojou alma mater, že by ďalšie stojany zafinancovala FMUK z penazí sponzorov. Osobne mi veľmi chýba stojan pri Slimáku… kde chýba vám? Zahlasujte prosím!

 

článok prevzatý z: http://cyklokoalicia.sk/2015/03/hlasovanie-za-lokality-pre-cyklostojany-v-novom-meste/

Priemerne (0 Hlasy)

Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek: Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek:

Prehľad hlavných novinek: Prehľad hlavných novinek:

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Vážení Novomešťania, pomôžte nám zlepšiť spôsoby zapájania ľudí do rozvoja Nového Mesta a jeho komunít.
Prosíme, vyplňte elektronický dotazník v rozsahu cca 10-12 minút.

Participatívne plánovanie - Školak klub

Participatívne plánovanie - Školak klub

Miestny úrad Bratislava Nové Mesto plánuje realizovať rekonštrukciu exterierových priestorov Školak klubu na Riazanskej ulici. 24.10.2018 sa uskutočnilo prvé verejné plánovacie stretnutie. Pozrite si priebežnú správu.
Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozývame na druhú sériu prerokovaní k k Multigeneračnému ihrisku Pionierska (8.11.2018) a Detskému Ihrisku Sibírska 51 (13.11.2018). Predstavujeme súťažné návrhy.
Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

V bratislavskom Novom Meste sa skončil ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Občania a občianky opäť mohli navrhovať svoje vlastné projekty a nakoniec aj rozhodnúť, ktorý z nich získa financovanie z rozpočtu mestskej časti.

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Ďalšie kolo participatívneho rozpočtu v Bratislave Novom Meste sa blíži k svojmu koncu.

 

 

 

First Previous Next Last