Preskoč na obsah

Začína hlasovanie o použití takmer štvrť milióna eur

Autor/ka: Marek Tettinger
22.02.2016 - Online hlasovaním prípadne fyzicky na ôsmich miestach v bratislavskom Novom Meste môžu od pondelka rozhodovať miestni obyvatelia o tom, ako bude použitých takmer štvrť milióna eur.
V prvej fáze participatívneho rozpočtu sa o podporu ľudí uchádza 18 občianskych projektov, ktoré predložili Novomešťania a osem zadaní, ktoré reagujú na desiatky podnetov, ktoré zaznamenala Kancelária pre participáciu v roku 2015. Zadania predstavujú konkrétne investície vo výške niekoľkých desiatok tisíc eur a pripravujúsa v rámci tém: Ľudia bez domova, Cyklodoprava, Zeleň-starostlivosť a výsadba, Vnútrobloky, Oprava chodníkov, Transparentná samospráva, Zariadenie opatrovateľskej služby a Predchádzanie vzniku komunálnych odpadov.

Projekty sú nízkonákladové návrhy, ktoré neprekračujú sumu päť tisíc eur. V prípade úspechu ich budú realizovať samotní predkladatelia. Jednotlivé projekty sú predstavené na stránke Participatívneho rozpočtu – http://pr.banm.sk/liferay/projekty-2016. Záujemcovia si môžu pozrieť aj videovizitky jednotlivých občianskych projektov.

Verejné hlasovanie o projektoch bude tvoriť 50 percent celkového poradia projektov - z toho 40 percent bude tvoriť fyzické hlasovanie a desať percent online hlasovanie, ktoré sa uskutoční na stránke http://pr.banm.sk/liferay/hlasovanie-online. Zvyšnú polovicu hodnotenia projektov určí Verejné zvažovanie predkladateľov projektov, ktoré sa uskutoční začiatkom marca. Na tomto stretnutí budú mať samotní koordinátori  možnosť ohodnotiť  si svoje projekty navzájom a rozhodnúť, ktoré projekty považujú za najprínosnejšie a mali by sa podľa ich názoru určite zrealizovať.

Participatívny rozpočet v Novom Meste úspešne funguje tretí rok. 
Priemerne (0 Hlasy)

Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek: Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek:

Prehľad hlavných novinek: Prehľad hlavných novinek:

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Vážení Novomešťania, pomôžte nám zlepšiť spôsoby zapájania ľudí do rozvoja Nového Mesta a jeho komunít.
Prosíme, vyplňte elektronický dotazník v rozsahu cca 10-12 minút.

Participatívne plánovanie - Školak klub

Participatívne plánovanie - Školak klub

Miestny úrad Bratislava Nové Mesto plánuje realizovať rekonštrukciu exterierových priestorov Školak klubu na Riazanskej ulici. 24.10.2018 sa uskutočnilo prvé verejné plánovacie stretnutie. Pozrite si priebežnú správu.
Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozývame na druhú sériu prerokovaní k k Multigeneračnému ihrisku Pionierska (8.11.2018) a Detskému Ihrisku Sibírska 51 (13.11.2018). Predstavujeme súťažné návrhy.
Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

V bratislavskom Novom Meste sa skončil ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Občania a občianky opäť mohli navrhovať svoje vlastné projekty a nakoniec aj rozhodnúť, ktorý z nich získa financovanie z rozpočtu mestskej časti.

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Ďalšie kolo participatívneho rozpočtu v Bratislave Novom Meste sa blíži k svojmu koncu.

 

 

 

First Previous Next Last