Preskoč na obsah

Zapisnica z verejného stretnutia Hostinského/Zátišie/Ľudová štvrť

Autor/ka: Lukáš Bulko
Vo štvrtok 18.5.2017 sa na základnej škole na Riazanskej ulici uskutočnilo verejné stretnutie s občanmi. Cieľom stretnutia bolo informovať o realizácii podnetov z roku 2016, diskutovať o plánovnaných investičných  zámeroch do budúcna a zozbierať nové podnety, ktoré by mohli pomôcť zlepšiť život vo štvrti. Novinkou bolo vypĺňanie dotazníka mapujúceho pocity pri pohybe mestskou časťou.

Verejné stretnutie 18.5.2017 ZŠ Riazanská.

Úvodná prezentácia na stiahnutie v *.ppt (7,4MB)

Rozvojové podnety:

Zahusťovanie a nežiadúca výstavba

-        Parketáreň – už tam je stavebné povolenie na umiestnenie stavby, 2 budovy 9 a 11 podlažné.

-        Projekt na území najstaršej pumpy v BA – výstavba Fénix.

Okresný úrad by mal byť v tomto aktívny – ale nie je, povoľuje veľmi kontroverzné stavby (samospráva nemá pod kontrolou svoje územie, ťažko sa môže za týchto okolností spravovať sama).

Žiaľ samospráva je v mnohých rozhodnutiach, povoleniach výstavby bezmocná. Potom ani ľudia neveria samospráve. Keď sme samospráva, mali by sme sa spravovať až do dôsledkov, ale nie sú na to kompetencie.

Verejné priestory:

Nová Tržnica – je to priestor s potenciálom, stretáva sa tam Nové Mesto, Staré Mesto, Ružinov.

Trnavské mýto by sa malo riešiť komplexne – cyklotrasy, prechod cez Filiálku, čistota – zatraktívnením sa pritiahnu ľudia – to je zdravý sedliacky rozum.

Vybudovať protihlukovú stenu pozdĺž žel.trate na celom Zátiší – mohlo by to byť hradené z fondov EU. (Vraj existuje lacnejšie riešenie, lebo stačí vybudovať šikmý odkláňač hluku cca v uhle 45° do výšky +/- podvozku a kolies (netreba vysokú stenu-vizuálno-hlukovú bariéru), ktorý hluk odkloní do nebies, nie je preverené v našich podmienkach, nakoľko to znižuje hlučnosť, ale fyzikálne by na tom niečo mohlo byť).

Využiť budovu žel. st. Filiálka, ktorá chátra napr. na divadelnú, kultúrnu, komunitnú ustanovizeň a pod. Vedľa rastie sídlisko, ktoré by tým pádom získalo kvalitnejšie zázemie. (Odkaz od pani Gulíkovej)

 

Dopravné podnety, cesty, komunikácie, osvetlenie:

Problém pred OD Slimák - pre peších je vchod z Hálkovej do OD Slimák problémom, autá tam stoja natesno a na chodníku. Dal by sa tam urobiť jeden pruh – ako prechod pre chodcov? (Odkaz od pani Skačanovej)

Problém šírky jazdných pruhov na ulici Hálkova  – niekde sú zúžené koridory.

Hálkova - Riazanská – chodník je až nadštandardne široký, parkujúce autá zužujú priestor, bolo by treba predimenzovať tieto úseky. (Vzniklo by tak aj viac parkovacích miest) Rozšírenie jazdných pruhov a parkovacie miesta.
- bolo by možné dovtedy vyznačiť presne parkovacie miesta na Hálkovej?

- Na Hálkovej chýba tiež osvetlenie.

- Prechod cez koľajnice (vedúce na Filiálku) od Pluhovej po Mladú Gardu – je možné ho urobiť podobne ako pri Bille

Pluhová – Halašová – chýba prechod pre chodcov (som mal pocit, že cez Riazanskú Medzi Makovického a Úradníckou)

Osvetlenie ulice Pri Dvore. Je tam veľmi veľa komunálneho odpadu, kedysi bolo oveľa viac, čo už riešil aj pán Holan.

Vajnorská medzi Pluhovou a Zátiším – státie na chodníku (na ktorý šoféri vchádzajú cez prechod pre chodcov, nakoľko je celý chodník vyvíšený)

 

Starostlivosť o  živ. prostredie:

Problém - Nadmerný smog na Riazanskej - môžeme samospráva s ním niečo robiť? (Bola označená na mape aj časť Zátišia smerom ku Mladej garde, kde autá z kolón na Račianskej ho vyprodukujú a keď nie je vietor/vánokk, doľahne na Zátišie.)

Častejšie kosiť výbeh pre psov – medzi OD Slimák a Čsl. parašutistov (platí asi pre všetky výbehy, lebo vysoká tráva komplikuje vykonávanie fyziologických psom a zbieranie exkrementov ich majiteľom).

Kuchajda: Uhynuté ryby na pláži pri Koloseu smerom ku klientskemu centru (vyzobávajú ich šedé vrany, ktoré na Kuchajde zlikvidovali celé budúce generácie kačíc) – sú choré alebo je zlá voda? – My budeme informovať rybárov.

 

Priemerne (0 Hlasy)

Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek: Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek:

Prehľad hlavných novinek: Prehľad hlavných novinek:

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Vážení Novomešťania, pomôžte nám zlepšiť spôsoby zapájania ľudí do rozvoja Nového Mesta a jeho komunít.
Prosíme, vyplňte elektronický dotazník v rozsahu cca 10-12 minút.

Participatívne plánovanie - Školak klub

Participatívne plánovanie - Školak klub

Miestny úrad Bratislava Nové Mesto plánuje realizovať rekonštrukciu exterierových priestorov Školak klubu na Riazanskej ulici. 24.10.2018 sa uskutočnilo prvé verejné plánovacie stretnutie. Pozrite si priebežnú správu.
Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozývame na druhú sériu prerokovaní k k Multigeneračnému ihrisku Pionierska (8.11.2018) a Detskému Ihrisku Sibírska 51 (13.11.2018). Predstavujeme súťažné návrhy.
Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

V bratislavskom Novom Meste sa skončil ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Občania a občianky opäť mohli navrhovať svoje vlastné projekty a nakoniec aj rozhodnúť, ktorý z nich získa financovanie z rozpočtu mestskej časti.

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Ďalšie kolo participatívneho rozpočtu v Bratislave Novom Meste sa blíži k svojmu koncu.

 

 

 

First Previous Next Last