Preskoč na obsah

Zápisnica z verejného stretnutia ŠARAPI

Autor/ka: Lukáš Bulko
30.5.2017 sa v Komunitnom centre Ovručská uskutočnilo stretnutie s obyvateľmi štvrte vymedzenej ulicami Šancová - Račianska - Pionierska. S miestnymi obyvateľmi sme diskutovali o zámeroch, ktoré by mohli zlepšiť život vo štvrti.

Projektové zámery:

Obyvateľ Martin Pozsgai predstavil Projektový zámer - Vieš chodiť, Vieš jazdiť – príprava deti od 2-5 rokov – hrou na odrážadlách. Zámerom je vybudovať dráhy a malé prekážky, ktoré rozvíjajú rovnováhu, balans a koordináciu. Ponuka voľných kurzov 2-3 roky/ 4-5 rokov

 

VEREJNÉ PRIESTORY:

Račianska - Americká – otázka na dlho odkladanú revitalizáciu vnútrobloku. Prečo sa nič nedeje? Aký je momentálny stav?

  • Momentálny stav je: Úrad sa akcii stále venuje. Komplikácie spôsobuje vlastníctvo magistrátu. Financie na revitalizáciu sú vyčlenené. V máji/júni prebiehalo geodetické zameranie, ktoré bude podkladom pre projekt revitalizácie. Revitalizácia spojená s brigádou a diskusiou o ďalšom zveľadení priestoru sa plánuje v lete 2017.

Trnavské mýto – schody má robiť magistrát a priestory investor, ktorý to ma prenajaté

Dvor medzi Ovručskou a Kyjevskou – krásny park tam je, platany. Platany vyhrávajú vo svete ceny a u nás obrezali platan do výšky prvého poschodia

  • Obetovali krásne odpočívadlo na účel parkoviska - vyliali tam betón.

Nadstavba na Kyjevskej 1-7. Čo zvýši potrebu množstva parkovacích miest o 30!

Peticia proti stavbe na Mikoviniho.

 

SLUŽBY:

Verejné záchody – kedysi boli, všetko zlikvidované – na Trnavskom mýte by sa naozaj urobiť mohli.

 

DOPRAVA:

Otázka: Budú sa naozaj systematicky opravovať chodníky aj schody?

Otázka k parkovacej politike: Môže sa stať, že nie všetci rezidenti budú mať dostatok miest na parkovanie a bude to o tom, kto sa prihlási prvý?

Postreh účastníka: Parkovacie domy budu dovtedy nezaujímavé, kým miesta budú lacné a dostupné.

CYKLO:

- CYKLODOKONČENIE - Sibírska by mohla nadviazať na ďalšie cyklotrasy

- Cyklo-prechod začína cez Račiansku smerom na Kominársku, hodil by sa prechod pri Pokrokoch, pozdĺž Račianskej, kde je Tesco. Hodil by sa prechod do Centra.

- nevybudovala sa skutočná cyklotrasa, taká by bola medzi hlavnou cestou a chodníkom.

Kvalita bývania: "Kedysi sa tu bývalo lepšie, boli tu kefárske závody, vybudovala sa univerzita (pozn. Za socializmu to bol krajský výbor SZM, až neskôr VŠ). Keď sa ráno pozriem z okna, všetci zamestnanci z prezídia chodia, všetci mladí susedia majú autá, mimobratislavské značky. Blokujú brány a vchody – mestská polícia by mohla robiť častejšie obhliadky."

Bezdomovci – "Kedysi tu vôbec neboli, dnes obsadzujú lavičky, sú drzí. Sú to ľudia. Potrebujeme právny priestor, aby sme im pomohli. Veci, ktoré by mali organizovane fungovať, sú tu len živelné."

Nová výstavba a prach/hluk – Za posledných 5 rokov tu je veľmi veľká prašnosť, keď raz upracete, umyjete okna, hneď to je späť. Saharský mrak z výstavby. A na Sibírskej to majú to isté z výstavby a cesty ku Kolibe. – Cesty by sa mali polievať.

Nová výstavba a doprava čo bude po všetkej výstavbe s dopravným uzlom na Račanskom mýte? Bude tam stáť policajt a vychovávať ľudí?


Ak máte ďalšie vlastné podnety, ktoré by mohli zlepšiť život vo štvrti Teplická, budeme radi, keď nám ich napíšete na participacia@banm.sk alebo nám zavolajte a radi si s vami dohodneme osobné stretnutie 02 / 49 253 317.

Priemerne (0 Hlasy)

Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek: Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek:

Prehľad hlavných novinek: Prehľad hlavných novinek:

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Vážení Novomešťania, pomôžte nám zlepšiť spôsoby zapájania ľudí do rozvoja Nového Mesta a jeho komunít.
Prosíme, vyplňte elektronický dotazník v rozsahu cca 10-12 minút.

Participatívne plánovanie - Školak klub

Participatívne plánovanie - Školak klub

Miestny úrad Bratislava Nové Mesto plánuje realizovať rekonštrukciu exterierových priestorov Školak klubu na Riazanskej ulici. 24.10.2018 sa uskutočnilo prvé verejné plánovacie stretnutie. Pozrite si priebežnú správu.
Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozývame na druhú sériu prerokovaní k k Multigeneračnému ihrisku Pionierska (8.11.2018) a Detskému Ihrisku Sibírska 51 (13.11.2018). Predstavujeme súťažné návrhy.
Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

V bratislavskom Novom Meste sa skončil ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Občania a občianky opäť mohli navrhovať svoje vlastné projekty a nakoniec aj rozhodnúť, ktorý z nich získa financovanie z rozpočtu mestskej časti.

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Ďalšie kolo participatívneho rozpočtu v Bratislave Novom Meste sa blíži k svojmu koncu.

 

 

 

First Previous Next Last