Preskoč na obsah

Zápisnica z verejného stretnutia Teheľné pole

Autor/ka: Lukáš Bulko
1.6.2017 sa v jedálni ZŠ Česká uskutočnilo stretnutie s obyvateľmi štvrte Teheľné pole. S miestnymi obyvateľmi sme diskutovali o zámeroch, ktoré by mohli zlepšiť život vo štvrti.

Za verejnosť bolo prítomných 6 ľudí.

Priorita - potrebujeme navýšiť rozpočet na chodníky a systematický ich rekonštruovať.

- "chodníky sú pre chodcov aj cyklistov tak hrboľaté, že sa po nich nedá chodiť či jazdiť."

Budyšínska – "sú tu 2 školy, autá vykladajú deti na ceste, neplánuje sa nejaké riešenie (zálivy) pre zastavovanie 3 áut, aby kvôli nim nestala celá premávka?" - v predbežnom architektonickom návrhu sú navrhnuté zálivy pre 3 autá.

Poliklinika Tehelne pole – je tam rampa a ohradený veľký priestor smerom na Priečnu ul. [vlastníkom priestoru medzi poliklinikou a Priečnou ul. je: Poliklinika Tehelná, akciová spoločnosť, Tehelná 26, Bratislava a z druhej strany medzi poliklinikou a domami na Kukučínovej je: HEIM Trade SE, Vídeňská 264/120b, Brno, PSČ 619 00, ČR] – je tam vysoká burina, ktorú možno raz za rok niekto pokosí. Mohli by tam vyčleniť časť pozemku na parkovisko. Je to majetok VUCky? Alebo to je akciovka? Kto je majiteľ? Majiteľ je povinný sa starať aj o zeleň a aj zamestnanci by mali mať kde parkovať.

Chýba cyklotrasa smerom na Vinohrady – napojenie na Karpatskú, podchod naproti Figaru.

Svetlá v parku Osadná × Rešetková nesvietia.

Ďalšia pani prišla s podnetmi pre polikliniku Tehelná – chýbajú v nej zdravotné služby, doktori posielajú pacientov do iných zariadení cez celú Bratislavu. Starostlivosť o chorých ľudí je veľmi slabá.


Ak máte ďalšie vlastné podnety, ktoré by mohli zlepšiť život vo štvrti Teplická, budeme radi, keď nám ich napíšete na participacia@banm.sk alebo nám zavolajte a radi si s vami dohodneme osobné stretnutie 02 / 49 253 317.

Priemerne (0 Hlasy)

Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek: Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek:

Prehľad hlavných novinek: Prehľad hlavných novinek:

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Vážení Novomešťania, pomôžte nám zlepšiť spôsoby zapájania ľudí do rozvoja Nového Mesta a jeho komunít.
Prosíme, vyplňte elektronický dotazník v rozsahu cca 10-12 minút.

Participatívne plánovanie - Školak klub

Participatívne plánovanie - Školak klub

Miestny úrad Bratislava Nové Mesto plánuje realizovať rekonštrukciu exterierových priestorov Školak klubu na Riazanskej ulici. 24.10.2018 sa uskutočnilo prvé verejné plánovacie stretnutie. Pozrite si priebežnú správu.
Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozývame na druhú sériu prerokovaní k k Multigeneračnému ihrisku Pionierska (8.11.2018) a Detskému Ihrisku Sibírska 51 (13.11.2018). Predstavujeme súťažné návrhy.
Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

V bratislavskom Novom Meste sa skončil ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Občania a občianky opäť mohli navrhovať svoje vlastné projekty a nakoniec aj rozhodnúť, ktorý z nich získa financovanie z rozpočtu mestskej časti.

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Ďalšie kolo participatívneho rozpočtu v Bratislave Novom Meste sa blíži k svojmu koncu.

 

 

 

First Previous Next Last