Preskoč na obsah

Zápisnica z verejného stretnutia Biely Kríž

V stredu 7.6.2017 sa v budove Novej Cvernovky na Račianskej ulici uskutočnilo verejné stretnutie s občanmi zo štvrte Biely Kríž. Cieľom stretnutia bolo predstavenie participatívneho rozpočtu, informovať, diskutovať o plánovaných investičných zámeroch do budúcna a zozbierať nové podnety, ktoré by mohli pomôcť zlepšiť život vo štvrti.

Rozvojové podnety:

-       Potrebné zrekonštruovať Novú tržnicu – zachovať však jej pôvodnú funkciu.

 

Zahusťovanie a nežiadúca výstavba

-       Výstavba za súdom – stavia sa bytový dom – od investora sa získali vyvolané investície vo výške 80 000eur – v území je potrebné dobudovať komunikácie medzi záhradkami – jednou z podmienok výstavby bolo aj zrealizovanie obslužnej komunikácie v blízkosti bytového domu.

-       Nemohol by investor v tejto lokalite zasponzorovať parkovací dom? – Je v rokovaní, že vedľa nového bytového domy bude stáť parkovací dom.

Verejné priestory:

-       Čo sa robí s parkom na Bielom Kríži? – V parku v blízkej dobe prebehne rekonštrukcia, odovzdá sa ako stavenisko Ekopodniku-VPS, ktorý ho zrevitalizuje na základe projektu /celková investícia bude cca 120 000 eur/.

 

Starostlivosť o  životné prostredie:

-       Chceli by sme dokončiť výsadbu stromov na Račianskej ulici, chýba tam  cca 15-20 stromov – je potrebné ich spočítať a osobne prezrieť.

-       Na "Ahoji" je nesmierna výstavba – nepáči sa mi, že zeleň likvidujú a územie zastavávajú.

-       Na Bielom Kríži  je problém s odpadmi – veľmi veľa je plastov – OLO poprosíme, aby doplnili kontajner na plasty v území pri potoku.

 

Dopravné podnety, cesty, komunikácie, osvetlenie:

-       V ulici Pri Bielom kríži – bola uskutočnená výsadba stromov – nakoľko cesta je ako tankodrom a všade parkujú autá, chceli by sme na ulici riešiť šikmé parkovanie. – Projekt bude čoskoro realizovaný, vybavujú sa všetky potrebné povolenia pripravenej dopravnej štúdie.

-       Privítali by sme lavičky na zastávkach MHD – napr. ako na Riazanskej  - nech sú všade rovnaké, nie na každej zastávke iné.

-       Keď naprší pred firmou "Palma" sa na chodníku robia mláky a stáva sa nepriechodný. – Potrebné vyriešiť vyčistenie kanalizácie resp. zistiť kde je problém.

 

Podnety mimo kompetencií

-       Zberné suroviny oproti Zváračského ústavu –> na železnici Filiálke – je množstvo odpadkov – potrebné vyriešiť ich zber – nedá sa zaviazať investor novej štvrte "Pri Mýte" k tomu, aby odstránil odpadky?

-       Šírenie hluku zo železnice smerom od potoka k stanici Vinohrady v úseku od Horskej ulice až po ŽSt Vinohrady (v úseku rodinných domov) – potrebné riešiť protihlukovú stenu (podľa neoverenej info stačí šikmá stena do výšky podvozku sklonená v 45° uhle, ktorá odráža klepot kolies a škripot bŕzd dohora - treba riešenie overiť).

 

Iné

- Mohli by sme dať do vývesky v bytových domoch informácie o webe participatívneho rozpočtu.


Ak máte ďalšie vlastné podnety, ktoré by mohli zlepšiť život vo štvrti Teplická, budeme radi, keď nám ich napíšete na participacia@banm.sk alebo nám zavolajte a radi si s vami dohodneme osobné stretnutie 02 / 49 253 317.

Priemerne (0 Hlasy)

Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek: Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek:

Prehľad hlavných novinek: Prehľad hlavných novinek:

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Vážení Novomešťania, pomôžte nám zlepšiť spôsoby zapájania ľudí do rozvoja Nového Mesta a jeho komunít.
Prosíme, vyplňte elektronický dotazník v rozsahu cca 10-12 minút.

Participatívne plánovanie - Školak klub

Participatívne plánovanie - Školak klub

Miestny úrad Bratislava Nové Mesto plánuje realizovať rekonštrukciu exterierových priestorov Školak klubu na Riazanskej ulici. 24.10.2018 sa uskutočnilo prvé verejné plánovacie stretnutie. Pozrite si priebežnú správu.
Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozývame na druhú sériu prerokovaní k k Multigeneračnému ihrisku Pionierska (8.11.2018) a Detskému Ihrisku Sibírska 51 (13.11.2018). Predstavujeme súťažné návrhy.
Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

V bratislavskom Novom Meste sa skončil ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Občania a občianky opäť mohli navrhovať svoje vlastné projekty a nakoniec aj rozhodnúť, ktorý z nich získa financovanie z rozpočtu mestskej časti.

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Ďalšie kolo participatívneho rozpočtu v Bratislave Novom Meste sa blíži k svojmu koncu.

 

 

 

First Previous Next Last