Preskoč na obsah

Zápisnica z verejného stretnutia Kramáre

Autor/ka: Lukáš Bulko
20.6.2017 sa v novom RC Kramárik uskutočnilo stretnutie s obyvateľmi štvrte Kramáre. S miestnymi obyvateľmi sme diskutovali o zámeroch, ktoré by mohli zlepšiť život vo štvrti.

Stretnutia sa zúčastnilo 10 obyvateliek a obyvateľ.

Zápisnica:

PSÍČKARI:

1. Panie z komunity psíčkarov – hlavne na Višňovej ul. a pod ňou – vznikajú zbytočné konflikty medzi rodičmi a pšíčkarmi, keď sa psíčkari snažia prejsť po chodníku pri ihrisku do zóny, kde je vstup so psami povolený.

- psíčkarom by najlepšie padlo, keby bolo ihrisko oplotené, aby bol jasný koridor kde je verejný chodník a kde je ihrisko. Chodník je na kraji ihriska.

("sú aj túľavé mačky - ľudia potom nerozlišujú, odkiaľ je ten exkrement, hodia to na psíčkarov.")

 

2. Opakovanie zaznieva potreba venčiska s voľným pohybom psov - "nemame na Kramároch žiadne verejné ohradené venčisko." "Zo skúseností vieme, že aby pes bol šťastný, potrebuje voľný výbeh."

KOMUNITNÝ ROZVOJ:

- "Kedysi tu bolo veľmi zivo, športové aktivity, folkové vystúpenia.., teraz sa život zo sídliska úplne vytratil. Teraz sú vonku len psíčkari a rodičia. Väčšina ľudí je pozatváraná v bytoch a nepoznajú sa navzájom. Susedské vzťahy vychladli. Každému všetko začalo vadiť. ("keď bol zámer opravit ihrisko, ozvala sa suseda, že jej vadí krik detí").

"Komunity - tvoria dnes len mamičky, psíčkari a krčmy."

V diskusii prítomní spomínali zároky možných občiasnkych projektov:

3a. Komunitná ponuka služieb psíčkarom a psíčkarov  - "Môžeme si pomáhať. sme široká, otvorená komunita, deti sa chodia s našimi psíkmi hrať."

3b. Lucia Gregorové - zámer projektu komunitnej zahrady v Kramáriku.

3c. Projektový zámer: Altanok s grilom pred panelák -s cieĺom rozvíjať a zlepšovať susedské vzťahy.

 

DOPRAVA:

- mnoho ľudí využíva Bárdošovu, aby obišlo mesto. - bolo by potrebné spomaliť premávku - zhora na Bardosovej - osvetlit prechod / dať retardér.

- na Dererovej ulici je jednosmerka a auté chodia v protismere - 2x ma tam obyvateľku skoro zrazilo auto.

- Spojenie Koliby a Kramárov:

Pre Autá:

- Most do neznáma - v socializme bolo do územneho planu zaradne spojenie Koliby a Kramarov, dodnes sa nerealizovalo

Pre peších:

- "za viacerých ľudí hovorim, že potrebujeme ako peší bezpečné spojenie Na revine - Kolibu a Kramarov. - je tam len nebezpečná obojsmerná cesta bez chodnika."

"Ak sa nebude dať realizovat chodník ku Kolibe, ktorý máme vytipovaný, mohli by ste skúsiš nájsť iné riešenie pešieho bezpečného prepojenia?"

- Cesta na Kamzik je velmi nebezpecna, nielen chodik ale aj osvetlenie chýba.

- kedysi bol chodník ktorý spájal Cestu na Kamzik a Drôtovu?/Dererovu? - cest zostala, v hornej časti ho prehradili - riešili strach z bezdomovcov, kvôli neosvetleniu a pokusom o krádeže - tým znemožnili akýkoľvek prechod nás i iných do lesa. Bol tam les, čo sa vola Medzierka. Tiež to je dôležitá vec, lebo sme tam venčili psíkov. Ten chodnik by mal patrit mestu. - Teoreticka tam treba vyriesit jedineho vlastnika/nevlastnika

- Oprava schodov - sú dezolátne, životu nebezpečné. (napr. Cadrova. oporti ministerstvu)

 

PARKOVANIE:

- riešime pozemok, ktorý patrí bytovemu družtvu - chceli by sme tam parkovací dom

 

VEREJNÉ PRIESTORY:

- chýba priestor, kde by bol vytovrený priestor na cvičenie (fitnescentrum bolo zrušené pred 3 rokmi). vieme, že je jóga, my by sme chceli ale cvicčace stroje.

- kedysi bol zamer urobit Trh na Kramaroch a veľmi sme sa na to tesili. a zrazu tam je hotel Brix. o trhy máme zaujem. aj tie susedské trhy, ktore boli podane ako projekt v roku 2016 by boli fajn.

- pani z Bárdosovej: žiada obnovit detske ihrisko na Višňovej - dat 2-3 nové prvky. mame konkrétny návrh: domček, kde by sa mohli deti hrat. kolotoč alebo niečo také. (pieskovisko naozaj nemusí)

- Ihrisko z druhej strany Višňovej - už nemá skoro žiadne prvky.

- Ihrisko Ladzianskeho - byrokraticky problem s magistrátom

- Ako to je s výstavbou v lese Medzierka? - 2x tam bol požiar. - Dom predali pred 15rokmi panovi, ktory sa tam nikdy nenasťahoval.

 

BEZDOMOVECTVO:

- Bezdomovec - lesný muž byva stále tam. asi 3 stáli bezdomovci sú tu.

na Magurskej, Na Cernicovej. preistor pod mostom - smrdi, nebezpecny, skaredy priestor.

 

INÉ:

- Lokalne potraviny

 


Ak máte ďalšie vlastné podnety, ktoré by mohli zlepšiť život vo štvrti Teplická, budeme radi, keď nám ich napíšete na participacia@banm.sk alebo nám zavolajte a radi si s vami dohodneme osobné stretnutie 02 / 49 253 317.

 

Priemerne (0 Hlasy)

Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek: Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek:

Prehľad hlavných novinek: Prehľad hlavných novinek:

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Vážení Novomešťania, pomôžte nám zlepšiť spôsoby zapájania ľudí do rozvoja Nového Mesta a jeho komunít.
Prosíme, vyplňte elektronický dotazník v rozsahu cca 10-12 minút.

Participatívne plánovanie - Školak klub

Participatívne plánovanie - Školak klub

Miestny úrad Bratislava Nové Mesto plánuje realizovať rekonštrukciu exterierových priestorov Školak klubu na Riazanskej ulici. 24.10.2018 sa uskutočnilo prvé verejné plánovacie stretnutie. Pozrite si priebežnú správu.
Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozývame na druhú sériu prerokovaní k k Multigeneračnému ihrisku Pionierska (8.11.2018) a Detskému Ihrisku Sibírska 51 (13.11.2018). Predstavujeme súťažné návrhy.
Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

V bratislavskom Novom Meste sa skončil ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Občania a občianky opäť mohli navrhovať svoje vlastné projekty a nakoniec aj rozhodnúť, ktorý z nich získa financovanie z rozpočtu mestskej časti.

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Ďalšie kolo participatívneho rozpočtu v Bratislave Novom Meste sa blíži k svojmu koncu.

 

 

 

First Previous Next Last