Preskoč na obsah

Zápisnica z verejného stretnutia ŠARAPI

Autor/ka: KpP
Zápisnica z verejného stretnutia, participatívny rozpočet pre rok 2019, 19. apríla 2018, KC Ovručská

Stretnutia sa zúčastnilo 7 obyvateľov, pán poslanec Mikuš, starosta Kusý a 3 členovia Kancelárie pre participáciu.

Výstupy zo stretnutia:

Obyvateľka zvažuje návrh na projekt:
Medzi Sibírskou 60 a 58 sú garáže Slovenskej teplárenskej spoločnosti. Sú tam schody a námestíčko, je to prechodná zóna. Chceme tam vysadiť asi 4 stromy, pridať lavičky a postupne opraviť schody a dať umelcom priestor, aby ch namaľovali. Postupne by bolo dobré oživiť celú Sibírsku ulicu. 
https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster?bm=zbgis&z=19&c=17.12557,48.16769&sc=n#/detail/kataster/parcela-e/804690/11762

Podnety od tej istej obyvateľky:

- plochy pre opeľovače (jeden z realizovaných projektov PR 2018, "Aby mesto prekvitalo") sú teraz na jar zarastené, zaburinené a neobnovené na všetkých miestach v MČ, mali by sa obnoviť.

- je ešte možné prihlásiť sa do komunitného kompostovania? Áno, posledné voľné kusy ešte nie sú rezervované.. Komunitné kompostoviská sa ešte fyzicky neosadii, ale sú obstarané. 

- Medzi Sibírskou 60 a 58 sú aj 2 koše na oblečenie. Sú umiestnené divne a navyše je jedna z firiem, ktorá ho ta má, údajne podvodnícka a nie charita. Jeden by bolo vhodné odstrániť.

- za Pedagogickou fakultou je dlhodobo nevyužívané basketbalové ihrisko. Ihrisko treba opraviť a medzi stromy by sa dali nainštalovať rozličné cvičebné prvky a podobne.
https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster?bm=zbgis&z=19&c=17.12592,48.16634&sc=n#/detail/kataster/parcela-c/804690/11787_27?zoom=false


KC Bystro:

Návrh na projekty:
- vysadenie ovocných stromov (predstavu je potrebné konkretizovať a nájsť vhodné miesto, kde prebehne komunikácia s miestnymi obyvateľmi)

- V parku na Račianskom mýte sú divoké chodníky, miesta, kadiaľ ľudia spontánne prechádzajú krížom cez trávu a na týchto miestach sa po daždi tvoria pásy blata. Cestičky by bolo možné upraviť, napríklad vysypať štrkom.

(Otázka na spoluprácu KC Bystro a MÚ - KC hľadá priestor, otázka znie, či by ho vedela mestská časť poskytnúť.)


Podnet od obyvateľky:
- orezávanie stromov prebieha veľmi neodborne. Zamestnanec EKOpodniku orezával strom na základe diskusie s obyvateľom a neriadil sa žiadnymi odbornými kritériami, ani názorom iných obyvateľov domu. Úrad vyzval ľudí, aby sa k orezom vyjadrili, ale ich podnety neboli zobrané do úvahy. Miesto sa nachádza v blízkosti Pedagogickej fakulty. Ak sa bude robiť na blízkom dome nadstavba, ďalšie 4 stromy budú ohrozené. (potrebné presne lokalizovať!).

Priemerne (0 Hlasy)

Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek: Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek:

Prehľad hlavných novinek: Prehľad hlavných novinek:

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Vážení Novomešťania, pomôžte nám zlepšiť spôsoby zapájania ľudí do rozvoja Nového Mesta a jeho komunít.
Prosíme, vyplňte elektronický dotazník v rozsahu cca 10-12 minút.

Participatívne plánovanie - Školak klub

Participatívne plánovanie - Školak klub

Miestny úrad Bratislava Nové Mesto plánuje realizovať rekonštrukciu exterierových priestorov Školak klubu na Riazanskej ulici. 24.10.2018 sa uskutočnilo prvé verejné plánovacie stretnutie. Pozrite si priebežnú správu.
Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozývame na druhú sériu prerokovaní k k Multigeneračnému ihrisku Pionierska (8.11.2018) a Detskému Ihrisku Sibírska 51 (13.11.2018). Predstavujeme súťažné návrhy.
Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

V bratislavskom Novom Meste sa skončil ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Občania a občianky opäť mohli navrhovať svoje vlastné projekty a nakoniec aj rozhodnúť, ktorý z nich získa financovanie z rozpočtu mestskej časti.

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Ďalšie kolo participatívneho rozpočtu v Bratislave Novom Meste sa blíži k svojmu koncu.

 

 

 

First Previous Next Last