Preskoč na obsah

Hlasovanie participatívny rozpočet 2019

Autor/ka: KpP

Práve prebieha hlasovanie participatívneho rozpočtu pre rok 2019. Od 11.10. do 22.10.2018 máte možnosť podporiť niektoré z občianskych projektov, ktoré vznikli na základe podnetov vašich spoluobčanov.

 

 
 
Milé Novomešťanky, milí Novomešťania.

Už po šiestykrát máte možnosť podporiť niektoré z občianskych projektov, ktoré vznikli na základe podnetov vašich spoluobčanov. V minulých rokoch sa na základe vašich nápadov realizovalo 63 projektov, ktoré dodnes prispievajú k vyššej kvalite verejných priestorov a služieb v Novom Meste.
 
Rozhodovať v participatívnom rozpočte môžete 3 spôsobmi:

1. fyzickými hlasovacími lístkami, ktoré dostali obyvateľky a obyvatelia mestskej časti do schránok. Táto forma má v konečnom výsledku váhu 60%.
Hlasovacie lístky môžete odovzdať v 27 miestach v časoch otváracích hodín: na miestnom úrade BANM Junácka 1, vo všetkých novomestských knižniciach, vo všetkých denných centrách seniorov a všetkých materských školách BANM. Ak by ste mali málo hlasovacích lístkov pre vašu domácnosť, na hlasovacích miestach nájdete ďalšie.
 
2. Verejné zvažovanie, ktoré sa uskutoční 18.10.2018 o 17:30 na Miestnom úrade na Junáckej 1. Na tomto fóre koordinátori občianskych projektov predstavia svoje nápady a prostredníctvom deliberácie ich ohodnotia bodovo. Verejné zvažovanie bude mať váhu 30% konečného výsledku.
 
3. Online hlasovanie odporúčame v prípade, že fyzické hlasovacie miesta pre vás nie sú dostupné alebo nemáte trvalý, ani prechodný pobyt v Bratislave Nové Mesto. Výsledok online hlasovania bude mať v konečnom súčte váhu 10%.
 
Každý váš hlas je dôležitý. Tešíme sa na vašu účasť a netrpezlivo očakávame výsledok hlasovania. A nezabudnite, že na budúci rok sa so svojim nápadom do participatívneho rozpočtu môžete zapojiť aj vy.

 

Priemerne (0 Hlasy)

Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek: Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek:

Prehľad hlavných novinek: Prehľad hlavných novinek:

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Vážení Novomešťania, pomôžte nám zlepšiť spôsoby zapájania ľudí do rozvoja Nového Mesta a jeho komunít.
Prosíme, vyplňte elektronický dotazník v rozsahu cca 10-12 minút.

Participatívne plánovanie - Školak klub

Participatívne plánovanie - Školak klub

Miestny úrad Bratislava Nové Mesto plánuje realizovať rekonštrukciu exterierových priestorov Školak klubu na Riazanskej ulici. 24.10.2018 sa uskutočnilo prvé verejné plánovacie stretnutie. Pozrite si priebežnú správu.
Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozývame na druhú sériu prerokovaní k k Multigeneračnému ihrisku Pionierska (8.11.2018) a Detskému Ihrisku Sibírska 51 (13.11.2018). Predstavujeme súťažné návrhy.
Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

V bratislavskom Novom Meste sa skončil ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Občania a občianky opäť mohli navrhovať svoje vlastné projekty a nakoniec aj rozhodnúť, ktorý z nich získa financovanie z rozpočtu mestskej časti.

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Ďalšie kolo participatívneho rozpočtu v Bratislave Novom Meste sa blíži k svojmu koncu.

 

 

 

First Previous Next Last