Preskoč na obsah

Verejná požičovňa bicyklov 2015: Montáž cykloboxu - participatívna komunita Ružomberok

Autor/ka: OZ Tvorivý Rozvoj

Verejná požičovňa bicyklov je projekt participatívnej komunity Ružomberok, ktorý vznikol v pilotnom roku 2013. Participatívna komunita vtedy ešte nemala personálne kapacity na vybudovanie cykloboxu a tak sa realizácia projektu odsunula na neskorší termín. Participatívna komunita zatiaľ realizovala technicky jednoduchšie prvky. Počas tohto roku sa však podarilo zrealizovať väčšinu pôvodných projektov a tak sa na rad dostala aj verejná požičovňa bicyklov. Participatívnej komunite sa do konca roka 2015 podarilo vytvoriť najdôležitejšiu časť požičovne: CYKLOBOX. 

Realizácia cykloboxu bola náročná predovšetkým z hľadiska personálnych, ekonomických, časových a materiálnych kapacít. V prvom rade bolo potrebné zohnať základný materiál a patrične ho upraviť. Participatívna komunita zadovážila drevené hranoly a OSB dosky, ktoré následne členovia komunity lakovali Exlakom. OSB dosky dostali tri nátery a drevené hranoly sme natreli jedenkrát. ďalšou fázou boli murárske práce. Bolo potrebné vytvoriť šesť betónových pätiek na ktoré sa mala postupne namontovať drevená konštrukcia. Participatívna komunita zakúpila betónové tvárnice, ktoré boli osadené do vykopaných jám a do ktorých sme zabetónovali kovové konzoly v tvare písmena U. Následne sme začali montovať drevenú konštrukciu z hranolov o rozmeroch 12x12cm a 12x6cm. Ako prvá sa namontovala podlaha a vzápätí sme začali montovať stojky a preklady. Konštrukciu sme postavili za dva dni a mohli sme sa pustiť do montáže plášťa cykloboxu. Plášť pozostával s OSB dosiek a polykarbonátových dosiek, ktoré sme pomocou skrutiek uchytili na drevenú konštrukciu. To nám zabralo ďalší deň. Zostalo namontovať už len strešnú krytinu. Strechu sme vytvorili z trapézových plechov a polykarbonátového trapézu. Posledný deň sa namontovali dverové pánty a kovanie (masívna petlica). Cyklobox ešte síce čakajú drobné interiérové (montáž stojanov na bicykle) a exteriérové úpravy (grafická úprava), ale očakávame že už v januári budú k dispozícii na požičiavanie prvé 4 bicykle.     

Fotogaléria z montáže cykloboxu  - participatívna komunita Ružomberok

Priemerne (0 Hlasy)

Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek: Vyberte si kategóriu pre filtrovanie noviniek:

Prehľad hlavných novinek: Prehľad hlavných novinek:

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Lepšia samospráva, životné prostredie a kvalita života? Zapojte sa do veľkého prieskumu

Vážení Novomešťania, pomôžte nám zlepšiť spôsoby zapájania ľudí do rozvoja Nového Mesta a jeho komunít.
Prosíme, vyplňte elektronický dotazník v rozsahu cca 10-12 minút.

Participatívne plánovanie - Školak klub

Participatívne plánovanie - Školak klub

Miestny úrad Bratislava Nové Mesto plánuje realizovať rekonštrukciu exterierových priestorov Školak klubu na Riazanskej ulici. 24.10.2018 sa uskutočnilo prvé verejné plánovacie stretnutie. Pozrite si priebežnú správu.
Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozvánka na plánovacie stretnutia

Pozývame na druhú sériu prerokovaní k k Multigeneračnému ihrisku Pionierska (8.11.2018) a Detskému Ihrisku Sibírska 51 (13.11.2018). Predstavujeme súťažné návrhy.
Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

Výsledky participatívneho rozpočtu 2019 v Bratislave Novom Meste

V bratislavskom Novom Meste sa skončil ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Občania a občianky opäť mohli navrhovať svoje vlastné projekty a nakoniec aj rozhodnúť, ktorý z nich získa financovanie z rozpočtu mestskej časti.

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Končí ďalší ročník participatívneho rozpočtu. Verejné zvažovanie je za nami, hlasovať ešte môžete do polnoci 22. októbra 2018

Ďalšie kolo participatívneho rozpočtu v Bratislave Novom Meste sa blíži k svojmu koncu.

 

 

 

First Previous Next Last