Preskoč na obsah

Lezecký hrad/ lezecká stena na Kuchajde

Autor/ka: Kancelária pre participáciu

Anotácia:

Cieľom zadania je vytvorenie stredne veľkej lezeckej steny v priestoroch areálu jazera Kuchajda. Lezecká stena bude slúžiť obyvateľom na športovo-rekreačné účely.

Problém:

Projekt reaguje na viackrát formulovanú potrebu zo strany obyvateľov vytvoriť v priestoroch mestskej časti verejne prístupnú, otvorenú lezeckú stenu. Lezenie je čoraz populárnejším športom a aj v našej mestskej časti je požiadavka o vytvorenie možností na jeho prevádzkovanie.

Riešenie:

Požiadavkou je vytvorenie lezeckej steny v mestskej časti Bratislava - Nové Mesto. Po konzultácii na úrade mestskej časti bola vytipovaná lokalita okolia jazera Kuchajda.

Rozpočet:

Projektová dokumentácia - všetky stupne PD a realizácia cez verejné obstarávanie vo výške max. 100 000 eur

Prílohy:

Možná verzia steny vizualizovaná firmou Anatomic - základná koncepcia sú 3 samostatné vežičky, z ktorých dve sú skoro kolmé, jedna previsnutá. Využitie od úplných začiatočníkov až po náročnejší previsnutý profil. Prestrešenie je veľkou strechou ponad všetky veže. V tejto verzii je celková výška 13m, plocha steny cca.350m2, max. previs 6m, plocha zastrešenia cca. 100m2.

 

 http://www.anatomic.sk/lezecka-stena/3-horolezecka-veza-aupark-bratislava

Priemerne (0 Hlasy)


Novinky zo Zadaní: Novinky zo Zadaní:

Zelenú cyklistike!

Zelenú cyklistike!

Obrovský záujem Novomešťanov o zlepšenie podmienok pre cyklistov ukázal nielen počet projektov, zapojených do hlasovania o príspevok z participatívneho rozpočtu mestskej časti, ale aj hojná účasť predstaviteľov občianskych združení a obyvateľov na stretnutí 24. marca na miestnom úrade na Junáckej ulici.

Verejné stretnutie - Cyklokomunita

Verejné stretnutie - Cyklokomunita

Milí Novomešťania, v utorok 24.3.2015 bude o 18:30 na miestnom úrade BANM Junácka 1 prvé verejné stretnutie Cyklokomunity - pracovnej skupiny, ktorá sa bude zaoberať rozvojom cyklodopravy v mestskej časti Nové Mesto.
A prečo nie aj v našej štvrti? - O rozhodovaní a výsledkoch PR 2015

A prečo nie aj v našej štvrti? - O rozhodovaní a výsledkoch PR 2015

Zrejme nikto z tých, ktorí sa o participatívny rozpočet pre rok 2015 zaujímali, takú vysokú účasť neočakával. Ani nikto z tých, ktorí sa priamo podieľali na jeho príprave. Rozhodovanie o tom ako naložiť s časťou našich daní napriek problémom pri organizovaní záveru celého procesu jasne ukázalo, že mnohým Novomešťanom na ich mestskej časti záleží. A že ich nie je málo.
Priority obyvateľov BANM

Priority obyvateľov BANM

Aké témy považuju Novomešťania za prioritné? V uplynulom roku sme v Kancelárii pre participáciu verejnosti zaznamenali takmer 400 podnetov. Zhrnuli sme ich do všeobecných oblastí a interpretovali výsledky.
Konečné výsledky Participatívneho rozpočtu BANM 2015

Konečné výsledky Participatívneho rozpočtu BANM 2015

Vážení Novomešťania,
takto vyzerajú konečné výsledky Participatívneho rozpočtu BANM 2015 pre Občianske PROJEKTY a vysokorozpočtové ZADANIA! Na projekty mestská časť vyčlenenila 40 000€, na Zadania 200 000€.