Preskoč na obsah

Zakopávate o prekážky pri chôdzi Novým Mestom?

Autor/ka: OpenData
Spustili sme aplikáciu pre mapovanie a sledovanie chodníkových opráv. Pridajte do mapy podnet na rekonštrukciu, opravu, debarierizáciu alebo zriadenie chodníka! http://pr.banm.sk/liferay/oprava-chodnikov-2016

Stránka aplikácie: http://pr.banm.sk/liferay/oprava-chodnikov-2016

Náhľad na stránku aplikácie:

Priemerne (0 Hlasy)


video Oprava chodníkov

Prezentacia chodniky

Oprava chodníkov

Autor/ka: KpP

Aj keď mestská časť vynakladá financie na opravu chodníkov, táto suma nepostačuje na ich priebežnú opravu, takže žiadostí o rekonštrukciu na rôznych miestach Nového Mesta je veľa. Momentálne sa ukončuje vizualizácia databázy podnetov od občanov a poriadkových inšpektorov v podobe interaktívnej mapy. Navýšenie financií prostredníctvom participatívneho rozpočtu by umožnilo opravy vo väčšom rozsahu.

Opravy sa budú realizovať dvoma spôsobmi:

  1. kompletné rekonštrukcie ulíc, ktoré by sa realizovali externým dodávateľom vybraným prostredníctvom verejného obstarávania; Rekonštrukcia by nezahŕňala len povrch chodníka, ale v prípade potreby aj revitalizáciu priľahlej zelene.
  2. opravy nebezpečných úsekov a dier menších rozmerov, ktoré by realizoval novomestský Ekopodnik na základe podnetov z databázy; 
Priemerne (0 Hlasy)


Navigácia Navigácia

Prehľad hlavných Noviniek: Prehľad hlavných Noviniek:

Výsledky participatívneho rozpočtu pre rok 2016

Výsledky participatívneho rozpočtu pre rok 2016

Vážení Novomešťania a Novomešťanky, vyhlasujeme výsledky participatívneho rozpočtu 2016!
Voliť proste už nestačí, treba participovať

Voliť proste už nestačí, treba participovať

Podozrievavosť a miestami až paranoja spolu s pocitmi krivdy a hnevu vypĺňajú verejný priestor na Slovensku viac než čokoľvek iné. Namiesto konštatovania, že Slováci sú už raz takí a že „susedova koza" atď., skúsme na chvíľu pripustiť, že ide o primeranú reakciu na to, čo sa u nás vo verejnom živote deje.
Začína hlasovanie o použití takmer štvrť milióna eur

Začína hlasovanie o použití takmer štvrť milióna eur

22.02.2016 - Online hlasovaním prípadne fyzicky na ôsmich miestach v bratislavskom Novom Meste môžu od pondelka rozhodovať miestni obyvatelia o tom, ako bude použitých takmer štvrť milióna eur.
Verejná prezentácia projektov a zadaní 2016

Verejná prezentácia projektov a zadaní 2016

Vážené Novomešťanky, vážení Novomešťania, srdečne Vás pozývame na verejnú prezentáciu projektov a zadaní Participatívneho rozpočtu na rok 2016. 11. februára o 17:30 hod. v Stredisku kultúry na Vajnorskej budete mať možnosť spoznať 18 navrhovaných projektov a 8 zadaní. Následne budete môcť diskutovať s ich predkladateľmi.

First Previous First Last