Preskoč na obsah

Rozhodovacia fáza participatívneho rozpočtu pre rok 2020 sa blíži

Autor/ka: KpP
Participatívny rozpočet pre rok 2020 sa pomaly blíži do fázy, kedy budete rozhodovať, ktoré občianske projekty budú na budúci rok podporené z rozpočtu mestskej časti. Nápady na projekty bolo možné prihlásiť do 30. apríla 2019. V mesiacoch máj až august budú prebiehať pracovné stretnutia, na ktorých tieto návrhy občania v spolupráci so zamestnancami úradu rozpracujú do podoby hotových projektov.

 

Občianske projekty môžu žiadať o podporu do výšky 5000 eur. Tie, ktoré uspejú v hlasovaní a verejnom zvažovaní, sa budú realizovať v roku 2020. Všetky projekty vám predstavíme na závere kultúrneho leta na Kuchajde. Po tejto verejnej prezentácii bude spustené hlasovanie. Pred hlasovaním obdrží každá domácnosť na území mestskej časti do schránky leták s anotáciami k jednotlivým projektom a hlasovacie lístky. Hlasovať bude možné týmito hlasovacími lístkami na rozličných hlasovacích miestach po celej mestskej časti. Rovnako bude možné hlasovať aj elektronicky na stránke pr.banm.sk. Detailné informácie o projektoch a možnostiach hlasovania zverejníme pred verejnou prezentáciou projektov na konci augusta 2019.

 

V prípade, že máte akékoľvek otázky, ktorý sa týkajú procesu participatívneho rozpočtu pre rok 2020, napíšte nám na adresu participácia@banm.sk. 

 

 

 

Prihláste svoj nápad Prihláste svoj nápad

Ak chcete prihlásiť svoj nápad do participatívneho ropočtu, kliknite na obrázok hore. Po registrácii môžete začať vypĺňať projektový formulár.