Preskoč na obsah
Späť

Projekt Delostreleckej kaverny otvorený pre verejnsť.

Autor/ka: KpP

Máme pre vás skvelý prázdninový tip na výlet – a priamo v Novom Meste! Vedeli ste, že na Kamzíku sa ukrýva jedna z najvýznamnejších pamiatok z obdobia 1. svetovej vojny na území Bratislavy? Delostrelecká kaverna (veliteľský bunker) – vybudovaná v roku 1914 ako súčasť obranného systému Bratislavy. Na prehliadku sa môžete vybrať každú sobotu od 9-15,00.

Slúžila ako pevný kryt proti delostreleckej paľbe, a zároveň sa dala využiť aj ako sklad streliva, či poľná ošetrovňa. Vďaka Občianskemu združeniu Bunkre, projektu miestneho poslanca Martina Vlačikyho a finančnej podpore z participatívneho rozpočtu mestskej časti Bratislava – Nové Mesto sa bunker podarilo zrekonštruovať a zachovať tak významnú časť histórie Bratislavy.

Kaverna bude slúžiť ako múzeum venované 1.svetovej vojne. Vystavené budú exponáty nájdené počas revitalizácie kaverny, napr. bodák pruských vojsk z roku 1886, nábojnice, dobové fotografie a ďalšie.

Na prehliadku sa môžete vybrať každú sobotu od 9-15,00 hod (iný deň dohodou cez https://www.facebook.com/kavernakamzik6, tel. 0917 888 987)

Popri prevádzke sa bude možné stále zapojiť do dočisťovania kaverny, a kultivovania jej okolia.

 

Priemerne (0 Hlasy)


Novinky z Projektov 2015: Novinky z Projektov 2015:

trans-SIBÍRSKA cyklo-magistrála v prevádzke

trans-SIBÍRSKA cyklo-magistrála v prevádzke

Cyklisti môžu Sibírskou konečne jazdiť obojsmerne.
Projekt Cyklotrasa Trans – Sibírska

Projekt Cyklotrasa Trans – Sibírska

Projekt PD cyklotrasy mal za cieľ riešiť prepojenie existujúcich a plánovaných cyklistických trás, a zároveň skvalitnenie celkového verejného priestoru obytnej štvrte, ohraničenej ulicami Račianska a Pionierska od Račianskeho mýta po Zváračský ústav. Pre cyklistickú dopravu bola z viacerých dôvodov vyhodnotená ako navhodnejšia Sibírska ulica.
Realizácia projektu Multi-kulti Dimitrovka

Realizácia projektu Multi-kulti Dimitrovka

Projekt je zameraný na prelomenie jazykových bariér. Vietnamské deti sa budú učiť po vietnamsky, rodičia sa budú učiť po slovensky.
Pozvánka na Malý vianočný Trh na Kramároch

Pozvánka na Malý vianočný Trh na Kramároch

Koordinátorky projektu Trh na Kramároch pripravili jeho vianočnú ochutnávku. Už v nedeľu 6.12. medzi 14-16:00 tak srdečne pozývame na Malý vianočný trh do DK Kramáre.
Projekt Cyklostojany

Projekt Cyklostojany

Správa o realizácii.
First Previous Next Last