Diskusné fórum Diskusné fórum

Vietnam je krajina s bohatou históriou, ktorú ovplyvnila najmä Čína, ale aj ďalšie mocné štáty z juhovýchodnej Ázie. Od hôr, ktoré nájdete na severe až pod deltu Mekongu, sa môžete stretnúť s nádhernou rozmanitou prírodou. Objavte krásy ostrova Phu Quoc, ktorého mnohé krásne pláže sú turistami neobjavené. Alebo máte radšej turistiku a radi by ste videli život na terasovitých ryžových políčkach, ktoré obrábajú miestni farmári s pomocou byvolov. Rovnako zujímavý je život na Mekongu. Ľudia z neho nielen varia, ale sa v ňom aj umývajú a perú. Radi by ste sa sánkovali na pieskových dunách? Mui Ne je na to ako stvorené. Užite si relax pri mori a mierny adrenalín. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na Ha Long Bay. Pokojné miesto, ktoré má čarovnú atmosféru – niet sa čo čudovať, že patrí k prírodným divom sveta. Vietnam vám ponúka tú najlepšiu kombináciu, dobrodružstvá a zaslúžený relax a turisti môžu získať Vietnam víza ľahko.

Ho Chi Minh
Toto obrovské mravenisko sa považuje za najväčšie centrum zábavy a nákupov v celom Vietname. Miestni stále používajú názov Saigon no oficiálnym názvom je Ho Chi Minh City od roku 1975 toto meno dostalo mesto po prezidentovi severného Vietnamu a revolucionárovi Ho Chi Minh. Svojou rozlohou Ho Chi Minh zaberá plochu od Juhočínskeho mora až k hraniciam ku Kambodži, čo tvorí takmer 2000 km² kde žije takmer 9 miliónov ľudí.
Mesto ponúka množstvo vyžitia. Prechádzka po všetkých turistických miestach, ktoré sa prevažne nachádzajú v tom istom dištrikte vám zaberie minimálne dva dni. Okrem toho si môžete odskočiť na kurz varenia, zahrať si golf, pozrieť si miestnu ZOO alebo nakúpiť suveníry na miestnych trhoch a pobyt v luxusných hoteloch v Ho Chi Minh. Ženy isto ocenia lacné ale kvalitné kadernícke, kozmetické služby a skvelé masáže, ktoré určite dobre padnú po vyčerpávajúcom dni strávenom behaním po pamiatkách. Večer si môžete odskočiť do miestnych reštaurácií, barov a nočných podnikov, určite si tu každý príde na svoje.

Čo navštíviť v meste Ho Chi Minh
 • Notre-Dame – najvýraznejšia koloniálna pamiatka. Zaujímavosťou je, že všetok materiál na výstavbu bol privezený z Francúska. Táto katedrála je postavená v neorománskom architektonickom štýle, dominantou sú dve 58 metrové veže a pred katedrálou stojí socha Panny Márie.
 • Budova hlavnej pošty je ďalšou koloniálnou pamiatkou, jej oceľovú konštrukciu navrhol známy architekt Gustave Eiffel. Strop tvorí sklenená klenba, steny sú zdobené nástennými mapami Vietnamu a portrétom vodcu Hočimina, ktorého socha je takmer všade, a teda aj pred vchodom. Mnohí hovoria, že je to najkrajšia budova pošty na svete.
 • Palác znovuzjednotenia alebo nazývaný aj Palác nezávislosti je bývalým prezidentským palácom. Pred palácom sa nachádza zaparkovaná replika tanku. Takmer všetky atrakcie sú sústredené vôkol slávnej promenády Dong Khoi – najznámejšia ulička, množstvo obchodov, hotelov.
 • Múzeum vojnových pozostatkov obsahuje tri poschodia vojnových exponátov a rôznej vojenskej techniky, hrozivé fotografie, simulované väzenie či príbehy odrážajúce život vojnových novinárov.
 • Pre tých, ktorých zaujímajú detaily vietnamskej histórie odporúčame návštevu Múzea vietnamskej histórie.
 • Centrálna mešita bola postavená v roku 1935 najmä pre veriacich z južnej Indie, teraz skôr slúži pre modliacich moslimov. Pre návštevu mešity odporúčame konzervatívnejšie oblečenie.
 • Čínska štvrť Cholon v preklade znamená „veľký trh“ a ono to aj naozaj tak je. Zmes rôznych exotických vôni, úzke preplnené uličky, reštaurácie, chrámy, pouličný obchodníci, takúto atmosféru zažijete práve v Cholon. Súčasťou je aj najkrajšia pagoda Thien-Hau, ktorá bola venovaná bohyni mora Lady Thien Hau.
 • Bitexco Financial Tower – najvyššia budova v Saigone, kde si zaplatíte vstup a môžete si vychutnať kávu na 50 poschodí s nádherným výhľadom na celý Ho Chi Minh
 • Turtle lake – obľúbene miesto pre mladých ľudí, ktorí sa stretávajú pri street food.
 • Ben Thanh Market – jeden z najznámejších trhov, kde opäť kúpite všetko.
 • Starlight Bridge (Anh Sao) – tento most sa nachádza priamo pred Crescent Mall, kde po zotmení môžete sledovať nádherne farebné podsvietenie stekajúceho vodopádu.
Cu Chi
Zhruba 50 km severozápadne od Ho Chi Minh leží provincia Cu Chi, kde sa nachádza pozoruhodný tunelový komplex, ktorý sa tiahne od hraníc z Kambodžou až takmer k Ho Chi Minh. Tieto tunely predstavujú nielen významnú pamiatku na vojnu, ale sú aj pozoruhodným stavebným unikátom. Ide o 200 km dlhú sieť tunelov, v ktorých tisíce bojovníkov Vietkongu bojovalo proti američanom. Slúžili najmä ako úkryty partizánov počas boja, no súčasťou tunelov boli aj obytné priestory, provizórne kuchyne, operačné sály, dielne, miestnosti na výrobu zbraní a podobne. Niektoré tunely sú tak testné, že sa tam urastenejší človek ledva zmestí. Tunely boli vybudované v 40-tych rokoch 20. storoči iba pomocou lopát a krompáčov, a častokrát pozostávali aj z troch poschodí – z dôvodu, že pri bombardovaní väčšinou prišlo k poškodeniu určitého poschodia, kým tie ostatné odolali. Keďže táto oblasť sa teší zvýšenému záujmu zo strany turistov, niektoré časti tunelov boli upravené (dvojnásobne rozšírene) tak, aby si ich mohli vyskúšať aj návštevníci z Európy, lebo tunely často dosahovali max 120 cm. Komplex tunelov Cu Chi bol zachovaný vietnamskou vládou a zmenil sa na vojnový pamätný park – súčasťou je aj vojenské múzeum, ukážky rôznych nástrah a pascí a obranných mechanizmov, ktoré príslušníci Vietkongu kládli na cesty a do tunelov. Návštevníci si môžu vyskúšťať aj streľbu na strelnici, ktorá je súčasťou tohto areálu. Keďže sa jedná o turistickú atrakciu kúpite tu množstvo suvenírov, súčasťou sú reštaurácie, kde môžete okoštovať jedlá, prípadne si kúpiť potraviny, ktoré jedli bojovníci Vietkongu.